Tarihçe

1940 yılında Çankırı’nın Çerkeş ilçesi Bayındır köyünde doğan şirketimizin kurucusu Sn. Abdurrahman Çınar askerlik görevi sonrası 1962 yılında Erdemir’de iş hayatına başlamış, 1978 yılında Erdemir’den ayrılarak ticaret ile meşgul olmuştur. Firmamız; Sn. Abdurrahman Çınar’ın azimli çalışmaları sonucunda bu günkü yapısına kavuşmuştur.

Sac ticaretinin devam ettiği yıllarda boru ve profil pazarındaki talep fazlalığı ve sektördeki yetersizlik, şirketin yapılanmasının bu yöne çevrilmesine sebep olmuştur. Çınar Boru, kuruluş yıllarında 6.500 m2’lik kapalı alanda 25.000 ton/yıllık üretim yaparken, yapılan akıllı yatırımlar sonucu günümüzde 22.000 m2 si kapalı, 30.000 m2 si açık olmak üzere toplam 52.000 m2 lik alanda modern makinaları ile 180.000 ton/yıl üretim yapabilen bölgenin ve Türkiye’nin önde gelen boru profil üreticisi haline gelmiştir.

Çınar Boru; kalite, ürün çeşitliliği ve 40 yılı aşkın tecrübesi sayesinde Türkiye pazarındaki gücünü yurtdışı pazarında da kanıtlamıştır. 2001 yılında 5.000 ton’luk ihracat yapan şirket, günümüzde üretiminin           % 40′ ını İngiltere ve Almanya başta olmak üzere çeşitli Avrupa ülkelerine, Amerika ve Orta Doğu ülkelerine ihraç eder duruma gelmiştir.

Şirket; sektördeki gücünü artırmak amacı ile 2006 yılında yeniden yapılanmaya girmiş, bünyesindeki nakliye grubunu Çınar Lojistik adı altında ayrı bir şirket olarak faaliyet göstermesine karar vermiştir. Yeni kurulan şirket sayesinde hammadde ve ürünler ile ilgili tüm lojistik faaliyetleri daha profesyonelce yürütülür hale gelmiştir.

Yine aynı yapılanma çerçevesinde; daha önce Akçakoca tesislerinde verilen çelik servis hizmeti, Ereğli yeni Organize Sanayi bölgesinde kurulan 15.000 m2 kapalı 35.000 m2  açık olmak üzere toplam 50.000 m2 lik alana sahip Çınar Çelik Servis Merkezinde verilmeye başlanmıştır. Servis merkezimizde son derece modern ve hassas üretim yapabilme kapasite sahip makinalar ile özellikle otomotiv ve beyaz eşya sektörüne sac dilme, boy kesme ve sac ebatlama konularında hizmet verilmektedir.

Kalite ve müşteri memnuniyetinin ön planda olduğu günümüzde 40 yılı aşkın tecrübeye sahip olan bir şirket olarak gücümüzü aldığımız siz müşterilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

En kaliteli ürünü, en kısa zamanda en uygun fiyata sizlere sunmak amacı ile bir ekip ruhu içinde görev yapan çalışanlarımız, Türk sanayisine verdikleri katkının sevincini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duymaktadırlar.

Otomotiv sektöründen beyaz eşya sektörüne, su ve gaz tesisatlarından, inşaat, mobilya ve tarım sektörüne kadar hayatımızın her alanında bizlerle birlikte olan Çınar Boru, teknoloji ve yönetim gücü sayesinde konusunda lider kuruluşlar arasında yer almaktadır.